https://pgen.pl/assets/cache/f00be0a8f7334bb00c958ba2efc142ce_750_319_optim.jpg
Zobacz, jak wyglądał "Sylwester Narodowy"

Warszawa już po raz trzeci powitała Nowy Rok na błoniach stadionu PGE Narodowy na największej otwartej imprezie roku. Zabawa organizowana przez Stołeczną Estradę odbyła się pod hasłem „Sylwester Narodowy”. Mimo mrozu publiczność tłumnie pojawiła się przed sceną. Łącznie na imprezie bawiło się 120 tysięcy widzów zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Na gigantycznej estradzie wystąpili znakomici polscy artyści prezentując muzyczne show na najwyższym poziomie. LemON rozkołysał publikę melancholijnymi dźwiękami, a charakterystyczny głos Igora Herbuta długo wibrował nad błoniami. Grubson i tym razem nie zawiódł fanów dzieląc się z nim pulsującą i elektryzującą energią. Zespół legenda - Perfect, który w 2015 roku obchodził 35-lecie - wykonał najbardziej znane i lubiane utwory wprowadzając na błonia areny nieco nostalgii. 

Przed północą na scenie pojawiła się długo wyczekiwana gwiazda wieczoru - brytyjski zespół The Kooks. Artyści, którzy przez cały rok goszczą na scenach międzynarodowych festiwali muzycznych, tym razem swoje największe hity dedykowali fanom w Warszawie.

O północy niebo nad Warszawą rozbłysło paletą barw i stało się areną spektakularnego pokazu pirotechnicznego, w którym dominowała biel i czerwień. Ognisty pokaz został zaprojektowany do muzyki przygotowanej przez młodych warszawskich artystów i producentów muzycznych. Inspiracją stały się słynne tematy z utworów Fryderyka Chopina.

Tuż po północy sceną zawładnął król elektronicznych brzmień – DJ PAUL VAN DYK, który przez półtorej godziny hipnotyzował publiczność swoją muzyką.


Organizatorami sylwestrowej zabawy Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy i Stołeczna Estrada.

Główny partner: PGE Polska Grupa Energetyczna
Partnerzy: Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Tyskie i stadion PGE Narodowy.

Link skrócony: pgenarodowy.pl/4445-b1fee

Galeria