https://pgen.pl/assets/cache/fd7cee8ec589b04bcfd82ab3ecf29da2_750_319_optim.jpg
Pięć największych atrakcji Sylwestra Narodowego

31 grudnia Warszawa zaprasza na błonia stadionu PGE Narodowego na największą otwartą imprezę roku. Zabawa organizowana przez Stołeczną Estradę odbędzie się pod hasłem "Sylwester Narodowy".

Na gigantycznej scenie o powierzchni 540 metrów kwadratowych, w godzinach 20.00-1.30, rozegra się spektakularne muzyczne show w udziałem mocnego składu polskich artystów oraz światowych gwiazd. Poniżej przedstawiamy 5 największych atrakcji, które czekają na publiczność na podczas imprezy: 
 • The Kooks

  Zanim wybije północ, ogromną dawkę energii dostarczy nam gwiazda wieczoru - brytyjski zespół The Kooks. Artyści tworzący tę grupę zaliczani są do czołówki brytyjskiej sceny na równi z Oasis czy Coldplay. W swojej muzyce wciąż poszukują i zaskakują. Ich twórczość to mieszanka rocka, punku, ska, reggae, funku i bluesa. W ich ostatnim albumie „Listen”, który określany jest przez krytykę jako ich najlepszy materiał znajdziemy efekty muzycznych podróży i nowych inspiracji soulem, r’n’b czy hip hopem. 

  „Nigdy nie gramy dwa razy w ten sam sposób” – mówi leader kapeli Luke Pritchard. Publiczność w Warszawie może spodziewać się wyjątkowego show, które będzie znakomitym zwieńczeniem mijającego roku.
 • Sylwestrowy pokaz pirotechniczny

  O północy niebo nad Warszawą rozbłyśnie feerią barw i stanie się areną spektakularnego pokazu pirotechnicznego, który rozpocznie się od podniebnej wizualizacji akcentu narodowego, polskiej flagi. Przez 12 minut będziemy mogli podziwiać 1800 sztuk ładunków pirotechnicznych o łącznej masie 12 ton i natężeniu średnio 2,5 sztuk profesjonalnego ładunku pirotechnicznego na 1 sekundę widowiska. Midnight snow, blooming chrysanthemum czy blue peony corolla to jedne z wielu malowniczych nazw ładunków dzięki, którym publiczność będzie miała okazję podziwiać efekty takie jak: chryzantemy, piwonie, wierzby, palmy,  widowiskowe korony i potężne pierścienie. Pokaz będzie miał rozpiętość 200 metrów, a ładunki będą wystrzeliwane na wysokość 150 metrów. 

  Ognisty pokaz dopełniać będzie muzyka którą przygotowali młodzi warszawscy artyści i producenci muzyczni. Inspiracją są słynne tematy z utworów Fryderyka Chopina. Ta muzyczna kompilacja jest pełna dynamiki i nowej dobrej energii która udzieli się wszystkim uczestnikom zabawy. Całość będzie porywającym spektaklem i radosnym powitaniem nowego 2016 roku w Warszawie.
 • Paul van Dyk

  Tuż po północy sceną zawładnie król elektronicznych brzmień – DJ PAUL VAN DYK.

  Ten producent i performer nominowany do nagrody Grammy, rocznie okrąża planetę 16 razy, rozkręcając imprezy dla milionów klubowiczów i festiwalowiczów. To prawdziwy król sceny, który w naturalny i instynktowny sposób radzi sobie z publicznością. Paul van Dyk jest również twórcą jednej z najbardziej imponujących elektrycznych remixografii. Jego niezwykle rozpoznawalny, unikalny motyw jest wykorzystywany w klubowych wersjach utworów gwiazd takich jak Madonna, Justin Timberlake i Britney Spears. W trakcie swojej kariery muzycznej artysta zdobył ponad 60 międzynarodowych nagród.
 • Technika estradowa

  Budowa sceny o szerokości 54 metrów, wysokości 18 metrów i 22 metrach głębokości i przygotowanie całego show od strony technicznej to bardzo wymagające przedsięwzięcie na wielką skalę. Całość instalacji i sprzętu została dostarczona na teren imprezy przez 30 tirów, a łączny ciężar infrastruktury to 600 ton. Całkowity pobór mocy podczas imprezy wynosi 3 MWt (megawat) co zawiera w sobie 200 kW mocy muzycznej na każdą stronę sceny.  Podczas występu Paula van Dyka możemy również spodziewać się zaskakującej pirotechniki scenicznej z wykorzystaniem CO2 oraz sylwestrowego konfetti. 
 • Największa wirtualna galeria zdjęć z sylwestrowej warszawy

  W tym roku ponownie zachęcamy publiczność do pokazania całemu światu jak bawi się Warszawa i jej mieszkańcy a tym samym do kreatywnego podejścia do strojów i zabawy sylwestrowej. 

  Zdjęcia oznaczone #wawasylwester i udostępnione na Facebooku i Instagramie zostaną automatycznie pobrane do wirtualnej galerii zdjęć z imprezy dostępnej pod adresem www.wawasylwester.pl. Najciekawsze pomysły i zdjęcia zrobione zarówno z przygotowań do imprezy jak i samego Sylwestra Narodowego w Warszawie zostaną wyróżnione i nagrodzone. Początek akcji 30.12.2015.

  Dla zwycięzców przewidziany jest dwuosobowy lot awionetką nad Warszawą oraz pakiet aktywności “Adrenalina” i “Przygoda” dzieki którym zwyciezca będzie mógł wybrać dla siebie prezent spośród około 100 możliwych atrakcji – lot w tunelu aerodynamicznym, lot paralotnią lub innych pełnych emocji doznań. Partnerem konkursu jest portal Prezent Marzeń (www.prezentmarzeń.pl).

Link skrócony: pgenarodowy.pl/4445-db13e